Wydarzenia Cieszyn

Oto najlepszy dzielnicowy w powiecie cieszyńskim

Starosta powiatu cieszyńskiego, doceniając znaczenie i prestiż służby dzielnicowego, każdego roku przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. Kto tym razem został jej laureatem?

W edycji konkursu 2023 najlepszym z najlepszych okazał się młodszy aspirant Piotr Dziedzic, dzielnicowy z Komisariatu Policji Ustroniu. Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu odebrał z rąk starosty nagrodę i gratulacje.

Młodszy aspirant Piotr Dziedzic w policji pracuje od blisko 12 lat. Od początku służby w jest policjantem komisariatu w Ustroniu. Jak każdy policjant, najpierw pełnił służbę w patrolu interwencyjnym. Od 2015 roku prowadził postępowania w sprawach o wykroczenia, a od 2017 roku jest dzielnicowym. Jego rejon służbowy obejmuje sołectwa na terenie gminy Goleszów – Goleszów Dolny, Goleszów Górny, Goleszów Równię oraz Cisownicę. W pokonanym polu pozostawił dzielnicowych reprezentujących pozostałe jednostki powiatu cieszyńskiego.

Oprócz nagrody otrzymał gratulacje od władz powiatu oraz radnych.

– Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, to funkcjonariusz dbający o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rewiru, osoba którą każdy może poprosić o pomoc. Praca dzielnicowego nie należy do najłatwiejszych, to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania. Ludzie zwracają się do dzielnicowych z najrozmaitszymi sprawami, poważnymi i błahymi. Niezależnie od rangi sprawy funkcjonariusze zawsze dzielą się z nimi poradą prawną i wspólnie szukają rozwiązania problemu. Komisja, składająca się z przedstawicieli cieszyńskiej policji oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy wyborze „Dzielnicowego Roku 2022” wzięła pod uwagę nie tylko jego wiedzę, ale także aktywność w działalności prewencyjnej – mówi oficer prasowy cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gratulacje
gratulacje
1 rok temu

W jaki sposób pozostawił w pokonanym polu najlepszych? – mieszkańcy głosują? Jest dzielnicowy w moim okręgu ale nie znam, sąsiad też.