Wydarzenia Bielsko-Biała

Otwarli klub seniora w Bielsku-Białej. Przyszła plejada polityków

Dziś przed południem w Bielsku-Białej otwarto kolejny, ósmy już klub seniora na terenie miasta. Jego siedziba mieści się przy ul. Stawowej na osiedlu Wojska Polskiego. Na otwarciu pojawiła się plejada bielskich polityków.

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Okazja do pokazania się wykorzystywana jest także w czasie pomniejszych miejskich uroczystości. Dziś na ten przykład otwarto ósmy w Bielsku-Białej klub seniora, który znajduje się w pobliżu siedziby Rady Osiedla Wojska Polskiego przy ul. Stawowej. Na kameralnym wydarzeniu pojawili się przedstawiciele wszystkich partii politycznych. Były posłanki Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, posłowie Przemysław Koperski, Przemysław Drabek i Mirosław Suchoń a także senator Agnieszka Gorgoń-Komor. Wszyscy gratulowali otwarcia lokalu i obiecywali, że po wyborach odwiedzać będą bielskich seniorów, choćby po to, by wspólnie zagrać w szachy. Sami żartowali, że nie spodziewali się spotkać tutaj połowy Sejmu.

Wiele lat wyczekiwania i poszukiwania możliwości otworzenia takiego klubu. Udało się w tym roku, w ramach unijnego projektu remont został dofinansowany. Chciałabym podziękować prezydentowi Jarosławowi Klimaszewskiemu, za to, że poświęcił się aby ten klub powstał – mówiła Agnieszka Moroń, dyrektor MOPS, pod którym działać będzie nowo otwarty klub. Remont trwał kilka miesięcy, miasto wydało na niego ok. 400 tys. zł. O powstanie klubu seniora na os. Wojska Polskiego postulowała m.in. Elżbieta Rosińska, przewodnicząca Rady Seniorów Bielska-Białej.

To już ósmy w naszym mieście klub seniora, tak bardzo potrzebny. Podziękowania należą się także pani dyrektor. Ilość osób, które uczestniczyły w tym projekcie pokazuje, że coś co powstaje to wysiłek wielu ludzi. To nie jest tak, że jedna osoba nad tym wszystkim czuwa. Spełnia się kolejny raz powiedzenie, że wspólnie możemy więcej. Więcej dla was drodzy seniorzy. Ja się bardzo cieszę, że stało się to możliwe w trakcie tegorocznych obchodów Dni Seniora. To nie są tanie rzeczy, bo wartość tej inwestycji wynosi prawie 800 tys. zł. Z czego ponad połowa ze środków unijnych. Mam nadzieję, że dla seniorów z tego osiedla i nie tylko będzie to miejsce, w którym będą się mogli spotykać, rozerwać. Tu ma być radośnie. Jesień życia nie musi być wcale smutna i pochmurna – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

google_news
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
7 miesięcy temu

Siedzą: dwa rzędy polityków trzy rzędy seniorów.

wątpię czy rozumieją emerytów
wątpię czy rozumieją emerytów
7 miesięcy temu
Reply to  Ala

Niektórzy politycy powinni przesiąść się do 3 rzędu, jeszcze więcej ich w sejmie i nadal kandydują np. kwalifikowany emeryt pan Korwin Mikke

Beata
Beata
7 miesięcy temu

” otwarli”

www niezalezna pl
www niezalezna pl
7 miesięcy temu

Polecam!!!

Jan
Jan
7 miesięcy temu

Najwięcej to seniorów nierobów w pierwszym rzędzie HAŃBA przed wyborami nie głosujemy non stop na emerytów tylko młodych zdolnych nie karierowiczów.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
7 miesięcy temu

To super że powstał klub seniora ale mam nadzieję, że to tylko z serca i że nie otrzymacie mandatu poselskiego żeby dla tych seniorów nie było zagrożenia ze strony nielegalnych imigrantów, których niestety wasz góru Donald chce wpuścić i to praktycznie od zaraz. Do całego Podbeskidzia: Brońmy się póki jeszcze nie jest za późno, żeby się nie okazało że to są nasze ostatnie dwa spokojne tygodnie w Polsce!!!

Niki
Niki
7 miesięcy temu

Hej, a to że kaczy otworzył granice Europy dla imigrantów to wg.ciebie nie ma znaczenia??I jeszcze ich oskubał z kasy .Prawdziwy z ciebie katolik.Ty tylko jak małpa powtarzasz to co usłyszysz w tvpis

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
7 miesięcy temu
Reply to  Niki

??a Ty kolejny Niemiec piszący po Polsku??

Emil
Emil
7 miesięcy temu

Boli prawda sługusów putina wasz cel to zniszczyć Wolną Polskę i UE i oddać putinowi takie polecenie wydaje wam mały SBek od kota co dostał wile za usługi i mordowanie Polaków od SBe a teraz się plujcie sekto pis-CCCCP mam was w D jak 70 % Polaków.

Bass
Bass
7 miesięcy temu
Reply to  Niki

Niech się zastanowią Twoi rozmówcy…Jesteś Niemiec czy Rusek , bo się gubię… ?!🤣

zzxzzx
zzxzzx
7 miesięcy temu

Kaczyński to dopiero ma gdzieś Polske i Polaków. Lecz PiSowski elektorat jest ślepy na wszelkie przekręty i łyka wszystko co powie.

Bass
Bass
7 miesięcy temu
Reply to  zzxzzx

Dokładnie…tylko władza i złodziejstwo się liczy. Polaków ma w doopie….

Bez przesady z tym lukrem
Bez przesady z tym lukrem
7 miesięcy temu

Plejada to grupa ludzi wybitnych w jakiejś dziedzinie, związanych wspólnymi celami, poglądami. Sęk w tym, że ja tu słabo widzę ludzi wybitnych. Owszem wspólnym ich celem jest zapewnienie sobie renty socjalnej. Jeżeli się mylę, to proszę podać na czy polega wybitność tych gwiazd.

$
$
7 miesięcy temu

I już się coś dzieje, to miłe.