Cieszyn Na sygnale

Otwarty samochód to “zaproszenie” dla złodzieja. 20-latek w Goleszowie z niego skorzystał

Fot. KPP w Cieszynie

Policjanci z Ustronia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu w Goleszowie. Sprawca następnego dnia był już w rękach mundurowych. Został zatrzymany w zrabowanym pojeździe, w którym zdążył już zmienić numery rejestracyjne na… zwinięte z innego auta.

Funkcjonariusze zespołu patrolowego z Ustronia niespełna dobę po zgłoszonej kradzieży volkswagena zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Młodzian wykorzystał chwilę nieuwagi pokrzywdzonej oraz fakt pozostawienia przez nią otwartego pojazdu i kluczyka w stacyjce. Odjechał samochodem jak swoim.

– Pokrzywdzona natychmiast powiadomiła policję. Niestety nie widziała sprawcy, a miejsce zdarzenia nie było objęte monitoringiem. Na podstawie zebranych informacji mundurowi wytypowali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego oraz wielu innych przestępstw. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Już następnego dnia 20-latek poszukiwany przez policjantów, ale również przez cieszyński sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego, został zatrzymany w Ustroniu – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Fot. KPP w Cieszynie

W kradzionym pojeździe 20-latek zdążył już zmienić tablice rejestracyjne, które ukradł dzień wcześniej z innego pojazdu w Cieszynie. Lista jego występków jest jednak znacznie dłuższa.

– Policjanci z Ustronia zebrali materiał dowodowy, wskazujący na to, że popełnił on co najmniej 13 innych przestępstw, w tym kierowanie samochodem pomimo sądowego zakazu, kradzież innych pojazdów, rowerów, telefonów, artykułów sklepowych i posiadanie narkotyków. 20-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwa – dodaje Krzysztof Pawlik. Policjanci zwrócili samochód oraz inne przedmioty ich prawowitym właścicielom. Złodziej wkrótce odpowie przed sądem za wszystkie przewinienia. Na wniosek policjantów i prokuratury został aresztowany na trzy miesiące.

Mundurowi apelują o właściwe zabezpieczanie swojego majątku. Przypominają, że otwarty samochód to “zaproszenie” dla złodzieja. W pojazdach nie powinniśmy też zostawiać wartościowych przedmiotów – torebek, telefonów, laptopów, zwłaszcza w widocznym miejscu. Parkując, nawet na chwilę, sprawdźmy, czy wszystkie okna i bagażnik są domknięte. Nigdy nie zostawiajmy też w samochodzie dokumentów czy kluczyków, ponieważ złodziej wykorzysta każdą okazję.

Fot. KPP w Cieszynie

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cesarok
Cesarok
7 miesięcy temu

Dopalacze zbierają żniwa. 18-20 latkowie mają zniszczone mózgi jak alkoholicy po 10 latach chlania.

Taka prawda.
Taka prawda.
7 miesięcy temu

Dziwne jest to że gdziekolwiek w Polsce postawisz na chwilę otwarte auto , zaraz zjawia się złodziej wsiada i ucieka.
Pytanie : ile tego barachła pląta się między nami i jak ich wytępić , drugie pytanie: dlaczego nie ma na parkingach i ulicach kamer ? Niestety jesteśmy daleko , daleko w tyle za zachodem.

Jo je stela!
Jo je stela!
7 miesięcy temu

I takie chwosty żyja w naszym regionie…

Antypis
Antypis
7 miesięcy temu

W naszym kraju złodziej to zawód z którego dochód dniowy nie może przekroczyć 500 zł.

Jaco
Jaco
7 miesięcy temu

k****n ukradł tablice do skradzionego auta. Do takich dzbanów z ujemnym IQ powinno się strzelać.

Wiktor
Wiktor
7 miesięcy temu
Reply to  Jaco

I jeździł po okolicy…Prawdziwy wirtuoz zbrodni.Szkoda go trzymać z innymi osadzonymi,pojedyncze okazy mają jeszcze szansę wyjść na ludzi,nie odbierajcie im tej możliwości.