Wydarzenia Żywiec

Otworzyli posterunek policji w Milówce

Fot. KWP Katowice

Po siedmiu latach przerwy do Milówki powrócił Posterunek Policji. Dzisiaj (7 października) dokonano jego oficjalnego otwarcia.

Posterunek Policji w Milówce, który podlegał wówczas, jak i teraz pod Komisariat Policji w Rajczy, zlikwidowano 1 listopada 2012 roku. Po latach starań i wielu petycjach w 2016 roku zapadła decyzja o przywróceniu posterunku w Milówce. Budowa siedziby posterunku przy ulicy Dwrocowej 29a kosztowała ponad 1,6 miliona złotych, a rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Budynek ma 190 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i składa się z pięciu pomieszczeń biurowych, trzech toalet, szatni, serwerowni, kotłowni, pomieszczeń sanitarnych i socjalnych. W obiekcie znajduje się dwustanowiskowy garaż oraz parking dla interesantów, w tym dla osób niepełnosprawnych. Kierownikiem nowego posterunku, który nie jest czynny całą dobę, został aspirant sztabowy Eugeniusz Zawada.

10
Skomentuj

avatar
8 Komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
10 Komentarzy
StanStefan N.KkSUPERMilicjant Gustaf Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stan
Gość
Stan

Kolejna pislamska ściema. Utworzono posterunek ale nie ma ludzi do pracy. Czynny będzie w tygodniu od 7.30 do 15.30 a potem to zadzwoń na 112. Policjantów nie da się klonować. Milówkę i tak będzie obsługiwać komisariat z Węgierskiej Górki i wszystko pozostanie po staremu. Mieszkańcom nie zależy na posterunkach tylko na patrolach w okolicy przez 24 godziny na dobę.

Stefan N.
Gość
Stefan N.

A Ola L. Jak zawsze w pierwszej trójce. Skompromitowana pseudo nauczycielka. Z komornikiem na karku. Stalowa dziewica i plotkara…

SUPER
Gość
SUPER

jeszcze ekspresówkę wybudują i będzie porządek.

Gość
Gość
Gość

Poco taki posterunek policji który nie jest czynny całą dobę ???

CC
Gość
CC

A kiedy wybudują w Gilowicach ?? Bo to aż głupio i idiotycznie brzmi: “Posterunek Policji w Gilowicach z siedzibą w Żywcu”. W jednym budynku a kolejny komendant, kierownik itd..

Milicjant Gustaf
Gość
Milicjant Gustaf

W Gilowicach to powinni wybudować zakład karny … o zaostrzonym rygorze rzecz jasna

Kk
Gość
Kk

Dla milicjantów takich jak ty 😃

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Posterunek policji to nie tylko budynek i kierownik. Ilu ludzi będzie tam obsługiwać i w jakim zakresie? Jak wyposażony?

AID
Gość
AID

Myślałem.że dowodzi posterunkiem komendant a nie kierownik

Patrzący na rece
Gość
Patrzący na rece

Bardzo dobrze.dzieki pisowi bo mysle gdyby byly dalej rzady szubrawcow to nawet w Zywcu by za chwile zlikwidowali