Wydarzenia Sucha Beskidzka

Pąsowe Róże rozdane, zostaliśmy docenieni

W Sali Rycerskiej suskiego zamku władze miasta oraz jednostek gminnych zorganizowały coroczną Galę Pąsowej Róży. Uroczystość, na której doceniono także nasz portal oraz tygodnik „Małopolska Kronika Beskidzka” stała się zarazem okazją do przyznania przez burmistrza Suchej nagrody w dziedzinie kultury  (piszemy o tym tutaj) oraz wyróżnienia honorowych dawców krwi.

Przybywającym na galę czas umilał Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione. Już po uroczystym jej otwarciu na scenie zaprezentował się kwartet wokalny działający przy Miejskim Ośrodku Kultury – Zamek w składzie Andżelika Sobaniak, Klaudia Białończyk, Paulina Kanik i Daria Zachura przy akompaniamencie Małgorzaty Kubieniec.

Po tej porcji muzyki burmistrz miasta Stanisław Lichosyt wraz z przewodniczącym Rady Miasta Krystianem Krzeszowiakiem wręczyli Pąsowe Róże przedstawicielom firm i instytucji, które na przestrzeni roku wspierały Suchą Beskidzką przy organizacji imprez sportowych, kulturalnych i rozgrywkowych. W tym roku Pąsowe Róże otrzymały 42 podmioty, a mniejsze, ale równie urzekające formą do 42 innych firm i instytucji, które w nieco mniejszym stopniu, ale także pomagały finansowo i materialnie w realizacji wydarzeń w mieście. Nie pierwszy raz dostrzeżono wszystkie ważne wydarzenia i inicjatywy kulturalne oprócz bardzo dobrej organizacji wymagają odpowiedniej promocji, która nie byłaby możliwa bez udziału mediów. Za to zaangażowanie w promowanie imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych  podziękowania otrzymały Małopolska Kronika Beskidzka oraz Regionalny Portal Informacyjny beskidzka24.pl. Odebrał je szef redakcji Małopolskiej Kroniki Beskidzkiej Wojciech Ciomborowski.

Podczas gali burmistrz miasta wręczył również podziękowania członkom Klubu Honorowych Dawców Krwi „Nadzieja” w Suchej Beskidzkiej, doceniając ich oddanie na rzecz innych. Otrzymali je Krystian Krzeszowiak, Monika Miklaszewska, Jerzy Słowik, Przemysław Pieczara, Dariusz Knapczyk, Zbigniew Mika, Andrzej Parchański, Roman Bogdanik, Włodzimierz Mosór.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła Miejska Orkiestra Dęta, powstała w 2004 roku i działająca pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek. Muzycy swoimi występami uświetniają wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne w Suchej Beskidzkiej. A jak znakomicie można się było przekonać właśnie wczoraj wieczorem.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments