Wydarzenia Cieszyn

Paczki dla maluszków w Skoczowie. Samorząd chce witać swoich najmłodszych mieszkańców

Fot. UM w Skoczowie

Gmina Skoczów zamierza witać swoich najmłodszych mieszkańców wyjątkowymi prezentami. Wszystkie noworodki otrzymają wyprawkę w ramach programu “Witaj maluszku – gmina Skoczowa dla nowo narodzonych mieszkańców”. 1 lutego burmistrz miasta podpisał w tej sprawie zarządzenie.

Skoczowska wyprawka to zestaw drobiazgów, które – jak mają nadzieję lokalne władze – ucieszą zarówno małych mieszkańców, jak i ich rodziców. Oprócz listu powitalnego, w pudełku znajdują się drewniana grzechotka, termofor z pestkami wiśni, pieluchy – flanelowa i bambusowa oraz przytulanka.

Program skierowany jest do osób spełniających kilka warunków. Po pierwsze, rodzic lub opiekun prawny powinien mieszkać wraz z dzieckiem na terenie gminy Skoczów. Po drugie, prezenty trafią do dzieci urodzonych począwszy od 1 stycznia br. Ostatni warunek – wniosek o paczkę powinien być złożony w ciągu trzech miesięcy od daty narodzin dziecka. Wzór formularza można pobrać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Skoczowie, a następnie należy go wypełnić i złożyć w ratuszu lub wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres [email protected]

Fot. UM w Skoczowie

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
5 miesięcy temu

Jeśli powitanie to bez składania wniosku, maluszek nie umie pisać.