Cieszyn Na sygnale

Pakistańczyk w naczepie

Wczoraj w Cieszynie, w naczepie ciężarówki, która przyjechała z Bałkanów, znaleziono młodego mężczyznę, który oświadczył, że jest Pakistańczykiem.

Pracownicy warsztatu samochodowego w Cieszynie powiadomili policję o dziwnych hałasach dobiegających z wnętrza naczepy TIR-a. –  Z uwagi na niskie temperatury policjanci zdecydowali o natychmiastowym przecięciu plomb i otwarciu kontenera. Wewnątrz był zziębnięty młody mężczyzna. Nie miał przy sobie dokumentów tożsamości. Oświadczył, że pochodzi z Pakistanu. Został przekazany funkcjonariuszom straży granicznej – informuje Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej policji. 

Policja zatrzymała również 33-letniego kierowcę z Macedonii. Z dokumentów przewozowych wynika, że TIR wyjechał z Macedonii, gdzie młody mężczyzna mógł niezauważony wejść do środka naczepy podczas jej załadunku. Pasażer na gapę jechał w przestrzeni ładunkowej wypełnionej granulatem metalowym.

10.15 – Jak informuje Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymany mężczyzna oświadczył, że  w naczepie samochodu ciężarowego został umieszczony w Serbii przez przemytników. Obecnie straż graniczna próbuje ustalić jego tożsamość.

google_news