Na sygnale Oświęcim

Palili zioło w melinie

Fot. KPP w Oświęcimiu

Jeden zarzut posiadania narkotyków oraz cztery wnioski do sądu dla nieletnich dotyczące ujawnionych przejawów demoralizacji, to efekt nocnej kontroli  pustostanów znajdujących się na terenie Oświęcimia. W jednym z nich, w pomieszczeniu  wypełnionym dymem marihuany, policjanci znaleźli sześcioro młodych ludzi.

W nocy z 5 na 6 października policjanci z ogniwa patrolowo–interwencyjnego oświęcimskiej komendy skontrolowali kilka pustostanów na terenie osiedla Chemików. Tuż po północy w jednym z nich w pomieszczeniu wypełnionym charakterystycznym zapachem palonej marihuany zastali sześcioro młodych ludzi: 14 – letnią mieszkankę gminy Chełmek oraz pięcioro mieszkańców Oświęcimia w wieku od 15 do 22 lat. Policjanci podczas przeszukania 22–letniego mieszkańca Oświęcimia znaleźli przy nim dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W związku z tym podejrzany o przestępstwo narkotykowe został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Czworo nieletnich również zostało zabranych do oświęcimskiej komendy, z której odebrali ich rodzice.

Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu. Tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana. W związku z tym 22–latkowi został postawiony zarzut posiadania narkotyków. Aktualnie policjanci ustalają czy mężczyzna udzielał środków odurzających innym osobom.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wonności. O sprawie nieletnich, którzy zostali ujęci w pustostanie zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na fakt, iż przebywanie w środowisku kryminogennym oraz zażywanie narkotyków przez osoby niepełnoletnie jest traktowane jako przejaw niedostosowania społecznego.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
mariuszpoprostuPedagog Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mariuszpoprostu
Gość
mariuszpoprostu

Żenada Kiedy w końcu to zalegalizują ? Alkohol to syf który niszczy ludzi a dostępny w każdym sklepie a trawkę nazywają narkotykiem i jeszcze zamykają
za to ludzi Polski ciemnogród

Pedagog
Gość
Pedagog

Haha 3 lata pozbawienia wonności