Cieszyn Kultura i rozrywka

Pani Helena świętuje setne urodziny. To najstarsza mieszkanka gminy Goleszów

Fot. Krystian Grzybek/UG Goleszów

15 lipca, swoje  setne urodziny świętowała Helena Górniak, mieszkanka Goleszowa. Sędziwa jubilatkę odwiedzili wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar i Przewodniczący Rady Gminy Goleszów, Karol Lipowczan. Przekazali najstarszej mieszkance gminy serdeczne gratulacje wraz z życzeniami zdrowia, pomyślności i nieustającej pogody ducha.

Jubileusz 100-lecia to niezwykle doniosła chwila. Życzę, wszystkiego co dobre, wiele szczęścia i niekończącej się życzliwości ze strony wszystkich otaczających panią osób. Niech pani doświadczenia i wiedza są dalej drogowskazami cennymi dla pani najbliższych i dla całej naszej społeczności – mówiła Sylwia Cieślar.

Jubilatce towarzyszyli jej najbliżsi z rodziny.  Helena Górniak w Goleszowie mieszka od 80 lat, a urodziła się w Żukowie Górnym (dawna Czechosłowacja). Przeprowadziła się tu w 1940 roku po wyjściu za mąż. Cieszy się z 18 wnucząt i… 18 prawnucząt. Jest pasjonatką ogrodnictwa, robótek na drutach i szydełkowania. Dalej własnoręcznie robi skarpetki. I zainteresowana jest gospodarstwem, śledzi postępy w pracach na roli i służy dobrą radą.

 

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments