Wydarzenia

Pani Mario: 200 lat!

Fot. FB Jarosława Klimaszewskiego

Maria Koterbska, dama polskiej piosenki, znakomita ambasadorka Bielska-Białej, 13 lipca kończy 95 lat. Pani Marii składamy najlepsze życzenia!

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz były prezydent Jacek Krywult uczynili to osobiście, życząc jubilatce wiele zdrowia.

Zaczynała po wojnie, największą popularność zdobyła w latach 50. Wyśpiewała hity, takie jak “Karuzela”, “Brzydula i rudzielec”, “Złoty pierścionek”, “Serduszko puka w rytmie cza-cza”, “Augustowskie noce” i “Parasolki”. Teksty pisali dla niej między innymi Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. A śpiewała cała Polska.

W 1994 roku, uchwałą Rady Miejskiej, Maria Koterbska została wpisana do „Księgi Zasłużonych dla Bielska-Białej”. Nigdy nie opuściła rodzinnego miasta. Nadal mieszka z mężem w kamienicy, którą wybudował jej dziadek przy ulicy Sempołowskiej.

*

W niedzielę (14 lipca) w bielskim klubie muzycznym Metrum odbędzie się wyjątkowy koncert organizowany z okazji urodzin Pani Marii, zatytułowany “Życie zdarza się tylko raz”. Wystąpią młodzi artyści związani z Bielską Piwnicą Artystyczną, która obrała jubilatkę za swoją patronkę i od kilku lat w taki sposób świętuje jej urodziny. Początek niedzielnego koncertu o 18.00. Bilety i rezerwacje pod numerem telefonu 534 621 499.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
10 miesięcy temu

Dziękujemy za już, prosimy o jeszcze. Wielu, wielu lat w dobrym zdrowiu.

Kamieniczanka
Kamieniczanka
10 miesięcy temu

SZANOWNA PANI MARIO ! 200 lat w Dobrym Zdrowiu życzą Kamieniczanie z “Granicy”.