Wydarzenia Cieszyn

Park w Istebnej oficjalnie otwarty, a przy okazji wystawa zdjęć

Fot. z archiwum UG w Istebnej

I stało się. Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie zrewitalizowanego parku im. Pawła Stalmacha w centrum Istebnej. Rozdano też nagrody w konkursie fotograficznym oraz zainaugurowano wystawę prac dokumentujących dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe gmin pogranicza.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki transgranicznemu projektowi łączącemu gminę Istebna z gminą Hlboké nad Váhom na Słowacji. Przedstawicielki obu samorządów – Łucja Michałek, wójt gminy Istebna i Karina Holesova, starostka gminy Hlboké nad Váhom, dokonały uroczystego przecięcia wstęgi. Obie mają nadzieję, że rewitalizacja znajdującego się w strefie ochrony zabytków parku w Istebnej Centrum przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej i poprawy wizerunku pogranicza polsko-słowackiego. Koszt robót budowlanych w zakresie rewitalizacji skweru wyniósł 375 594,85 zł.

Fot. z archiwum UG w Istebnej

Łucja Michałek zwraca uwagę na fakt, jak ważnym zadaniem jest dbałość o estetykę centrum wsi. – Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym wszyscy będziemy chcieli się zatrzymać i spędzać czas, a także realizować skierowane do mieszkańców i turystów wydarzenia – mówi wójt gminy Istebna, zapraszając jednocześnie na II Istebniański Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 5 grudnia.

Przy okazji rewitalizacji parku przeprowadzony został konkurs fotograficzny, którego pokłosiem jest kalendarz z nadesłanymi zdjęciami, a także wystawa fotograficzna, którą w najbliższym czasie podziwiać można będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

Fot. z archiwum UG w Istebnej

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
2 miesięcy temu

Wójcina prześladuje swojego poprzednika

Franek
Franek
2 miesięcy temu

A kto to taki z tym łańcuchem na szyji

Normalny
Normalny
2 miesięcy temu
Reply to  Franek

Gościu z łańcuchem na szyi to talny obciach ale o gustach się jak wiadomo nie dysku. Innym słowy: wieś

GggG
GggG
2 miesięcy temu
Reply to  Normalny

Sądząc po twojej wypowiedzi to do normalnego jeszcze ci wiele brakuje…

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Starostka trochę dosypała euro do złotówek?