Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Pasjonat na piątkę z plusem

Pogromem gospodarzy zakończył się mecz 5. kolejki okręgówki pomiędzy Spójnią Zebrzydowice a Pasjonatem Dankowice. Goście obnażyli wszystkie słabości defensywnej gry “Kolejarzy”.

Miejscowi zaczęli mecz bardzo energicznie i odważnie. Już w pierwszej akcji byli bliscy zdobycia bramki, jednak tej energii starczyło im zaledwie na 10 minut. Później do głosu doszli piłkarze Pasjonata i zaczęły padać bramki. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Wojciech Sadlok, w 28. prowadzenie gości podwyższył Krzysztof Łaciak, a w 40. minucie po kontrataku trafienie zaliczył Jakub Ogiegło.

Po zmianie stron na boisku nadal niepodzielnie panowali dankowiczanie. W 56. minucie do siatki ponownie trafił Jakub Ogiegło, a w 82. minucie “Kolejarzy” dobił ten, który rozpoczął tego dnia strzelanie – Wojciech Sadlok, ustalając rezultat na 0:5. Gdyby jednak przyjezdni mieli lepiej wyregulowane celowniki wynik tego jednostronnego pojedynku mógł być jeszcze wyższy. Spójnia tylko nielicznymi wypadami próbowała zawiązać akcję pod bramką rywala, ale robiła to bezskutecznie i jej futboliści muszą “przyjąć na klatę” tą sromotną porażkę.