Sport Oświęcim

Patryk Noworyta wraca do Unii!

Fot. Unia Oświęcim

Choć hokeiści oświęcimskiej Unii nadal nie mają trenera, to zarząd klubu krok po kroku buduje zespół na nowy sezon. Właśnie podpisał kolejny kontrakt. I to z kim! Z własnym wychowankiem, który ostatnio bronił barw Comarch Cracovii – Patrykiem Noworytą.

– 35-letni defensor jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników występujących na polskich taflach. W swoim dorobku ma trzynaście medali mistrzostw Polski, w tym aż dziewięć złotych – zachwala nowego obrońcę biało-niebieskich Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. Dodaje, że wychowanek klubu z ul. Chemików 4 ostatnie siedem sezonów spędził pod Wawelem. Z Comarch Cracovią sięgnął po srebrny medal, a ostatni sezon był bardzo udany dla niego indywidualnie.  W 54 meczach zdobył 6 bramek i zanotował 15 asyst.

Obecnie zarząd Oświęcimskiego Sportu prowadzi ostatnie rozmowy z nowym trenerem oraz ze słowackim snajperem Andrejem Themarem, który był królem strzelców w sezonie zasadniczym 2018/2019. Oświęcimianie chcą przedłużyć z nim kontrakt, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wiadomo natomiast, że z Unii odejdzie Kamil Paszek, który postanowił związać się z innym klubem występującym w Polskiej Hokej Lidze.

Obecnie w kadrze Unii są bramkarz Sebastian Lipiński, obrońcy Peter Bezuška, Jakub Šaur, Patryk Noworyta, Miłosz Noworyta oraz napastnicy Martin Przygodzki, Aleksiej Trandin, Peter Tabaček, Sebastian Kowalówka, Damian Piotrowicz, Łukasz Krzemień, Patryk Malicki, Dariusz Wanat, Adrian Prusak, Krzysztof Dudkiewicz.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments