Na sygnale Żywiec

Pedofil w Jeleśni?

Fot. Z archiwum KPP w Cieszynie

Wielkie poruszenie w Jeleśni. Jak wynika z informacji radnego gminnego Piotra Pawlicy nieznany mężczyzna próbował nagabywać 13-letnią dziewczynę, aby wsiadła do jego samochodu. Ale na tym się nie skończyło.

Radny Piotr Pawlica powiedział nam, że o tej sprawie powiedziała mu jedna z mieszkanek Jeleśni. Do zdarzenia doszło w czwartek (23 maja) około 13.00. 13-latka szła ulicą Plebańską.

Powyżej ośrodka zdrowia zatrzymał się koło niej samochód i kierowca zaczął ją nagabywać, aby wsiadła do jego auta. Ta nie chciała i starała się nie reagować na jego zaczepki. W pewnym momencie kierowca wysiadł z pojazdu. Widząc to 13-latka zaczęła uciekać, a mężczyzna zaczął ją gonić. Na szczęście dziewczynka zdołała dobiec bezpiecznie do domu – podkreśla radny Piotr Pawlica, który na swoim profili społecznościowym zaapelował, aby mieszkańcy zwracali uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci oraz uświadamiali je o odpowiednich reakcjach na podobne zdarzenia.

Sprawa została zgłoszona na policję. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, mówi, że policjanci rozmawiali z rodzicami i samą dziewczynką. Nie potwierdzono jednak, że w tym zdarzeniu doszło do popełnienia przestępstwa. Jednak policja ma wzmóc czujność w rejonach szkół.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
1 rok temu

Ulica Plebańska i wszystko jasne !!!!!