Na sygnale Wadowice

Pędzili jak szaleni. 136 km/h w terenie zabudowanym

Fot. KPP Wadowice

W ostatnich dniach trzech kierowców straciło prawa jazdy po tym jak szarżowali na drogach powiatu wadowickiego w obszarze zabudowanym.

W Roczynach na ul. Bielskiej kierowca land rovera mknął z prędkością 108 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kilka dni później na ul. Kościuszki w Choczni kierowca volkswagena miał 106 km/h na liczniku.

Rekordzistką okazała się kierująca porsche, która w tym samym dniu pędziła przez Kleczę mając na liczniku 136 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego policjanci ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Zostały im także zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące – informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.

Natomiast następnego dnia na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej policjanci z wadowickiej drogówki dostrzegli kierującego volkswagenem, który jechał bez włączonych świateł mijania.

W trakcie sprawdzania w policyjnym systemie okazało się, że 34-latek z powiatu wadowickiego kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień na podstawie decyzji starosty wadowickiego. Tym samym naruszył przepis karny, który stanowi, że kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat – podkreślają wadowiccy policjanci.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments