Wydarzenia Bielsko-Biała

Pełen atrakcji “Dzień rodzinny” w Jaworzu

W ubiegłą sobotę, 10 lipca 2021 r. odbył się na terenie Amfiteatru, Tężni oraz Parku Zdrojowego w Jaworzu „Dzień Rodzinny ”, zorganizowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze przy współpracy Urzędu Gminy Jaworze oraz GKS Czarni Jaworze. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i obfitowało w wiele atrakcji.

Całej imprezie towarzyszył ciężko chory Kajetanek, podopieczny Fundacji „Serce dla Maluszka”, dla którego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Dzięki licytacji, kiermaszowi ciast i zabawek, każdy mógł wesprzeć małego Jaworzanina w walce z Canavanem – bardzo rzadką chorobą genetyczną.

Pogoda tego dnia dopisała wyśmienicie, a całemu wydarzeniu towarzyszył ciekawy i urozmaicony repertuar. Na początku, na boisku na Koralowej odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci o puchar Wójta Gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza. Tuż obok, przy Tężni, miał miejsce klimatyczny koncert Planet Natura&Muzyka Dominiki Jurczuk-Gondek i Rafała Gondka, który przeniósł słuchaczy w klimatyczny świat otaczającej natury.

Pod jaworzańską Tężnią artysta plastyk Tigran Vardikyan rysował uczestnikom wydarzenia portrety. W Amfiteatrze i w jego okolicach przez cały czas dzieci uczestniczyły w animacjach tanecznych, grach i zabawach ruchowych. Miały możliwość – pod okiem cyrkowców – pożonglować oraz nauczyć się chodzić po linie. Każdy mógł również uczestniczyć w ciekawych warsztatach plastycznych. Na koniec „Dnia Rodzinnego w Jaworzu” odbył się świetny pokaz Teatru Ognia TESSERAKT, który zgromadził liczną publiczność.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d