Kultura i rozrywka Wadowice

Perfekcja na deskach

Huraganem braw nagrodzili widzowie najnowszy spektakl w wykonaniu aktorów “Teatru Nasz” działającego w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

W spektaklu „A Christmas Carol 3.0” na podstawie “Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa wystąpiło 33 młodych artystów, z których większość debiutowała na teatralnych deskach. Trzydziesta premiera Teatru Nasz, była jednocześnie zwieńczeniem 30-letniej pracy artystycznej Pawła Jarosza, reżysera i opiekuna młodych aktorów.

Gdy opadła kurtyna, reżyser, wykonawcy i osoby zaangażowane w spektakl usłyszeli mnóstwo komplementów od widzów, w tym od Marty Bizoń, aktorki występującej między innymi na deskach Teatru Ludowego w Krakowie.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński przekazał artystom czek na kwotę 3 tys. zł, były również prezenty od samorządowców powiatowych i gminnych, kuratorium oświaty, zaprzyjaźnionych szkół i osób indywidualnych.

Wart podkreślenia, że Teatr Nasz pracuje w warunkach godnych zawodowego teatru (refraktory, nagłośnienie, kurtyna), z widownią umożliwiającą doskonały widok na scenę z każdego miejsca.

W najbliższym czasie spektakl „A Christmas Carol 3.0” będzie prezentowany 28 razy, lecz bilety zdobyć już nie sposób. Wszystkie zostały bowiem wyprzedane.

Fot. Bogdan Szpila

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments