Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Perony do przebudowy na przystanku Bielsko-Biała Północ i na stacji Jeleśnia

Już trzy lata temu o remont peronu na stacji Jeleśnia zabiegali między innymi ówcześni wicewójt gminy Jeleśnia Bronisław Jafernik (z lewej) i przewodniczący Rady Gminy Jeleśnia Ryszard Nowak. Fot. Paweł Szczotka

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowała, że jeszcze w tym roku przebuduje perony na przystanku Bielsko-Biała Północ i na stacji Jeleśnia.

Jak informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki PKP PLK ogłoszono przetarg na te dwie inwestycje, które kosztować będą około 2 milionów złotych.

Peron na przystanku Bielsko-Biała Północ będzie miał nową nawierzchnię i ścieżkę dla osób słabo widzących i niewidomych, prowadzącą do windy budowanej przez miasto Bielsko-Biała. Powstanie nowa wiata poszerzona o przestrzeń dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Zwiększy się bezpieczeństwo, dzięki jasnemu oświetleniu, a orientację w podróży ułatwi nowe oznakowanie. W przypadku stacji Jeleśnia peron będzie wyższy, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą nowe wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Przewidziano wymianę oświetlenia. Przygotowane zostaną dogodne dojścia – pochylnie, ułatwiające podróże osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. Prace zaplanowana do końca listopada 2020. Ruch pociągów będzie utrzymany według rozkładu jazdy – podkreśla Katarzyna Głowacka

Dodaje ona, że oprócz tego spółka PKP PLK jeszcze w sierpniu rozpocznie prace na przystanku Pewel Mała, gdzie odnowiony zostanie peron i zamontowana nowa wiata.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pępek świata
Pępek świata
1 rok temu

Trzy lata temu zabiegali i nic z tego nie wyszło. Teraz sprawy w swoje ręce wzięło stowarzyszenie Kolej Beskidzka i władze PLK od razu klepnęły wniosek. Kasa leci z KPK, trzy lata temu o tym nie było mowy.