Pewna wygrana siatkarek. Joker wypuścił szansę

Siatkarki BKS-u szybko rozprawiły się z beniaminkiem Tauron Ligi.

Trzy sety po pół godziny każdy i było po zawodach. Nie był to jednak taki spacerek, jak wskazywałby wynik. W drugim secie ambitnie walczące przyjezdne miały piłki setowe (chwilę wcześniej prowadziły 23:19 i wydawało się, że mają seta w garści), ale ostatecznie to podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka zachowały więcej zimnej krwi. Najskuteczniejsza w szeregach gospodyń była Czeszka Andrea Kossanyiova, zdobywczyni 16 punktów.

To było pierwsze starcie BKS i Jokera w historii.

BKS zajmuje piąte miejsce w tabeli, ma 5 punktów straty do plasujących się na drugiej pozycji Budowlanych Łódź i o jeden mecz rozegrany mniej. Do liderującego Developresu Rzeszów bielszczanki tracą 15 punktów.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Joker Świecie 3:0 (25:19, 28:26, 25:22)

BKS Bostik: Kazała, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Witowska, Gajewska, Drabek (l) oraz Szczygłowska (l), Drużkowska, Wawrzyniak, Dąbrowska.