Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Pewnego razu… w Bielsku-Białej. Konkurs literacki z miastem w tle

Fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM BB

Pewnego razu w Hollywood było niedawno kinowym przebojem, a tymczasem Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz organizuje wakacyjny konkurs literacki pod nazwą Pewnego razu w Bielsku-Białej.

Organizatorzy zachęcają do podzielenia się rodzinnymi historiami lub stworzenia fikcyjnych opowieści i legend z Bielskiem-Białą w tle.

“Nasze miasto jest wyjątkowo piękne i ma niezwykłą historię. Chcielibyśmy, abyście jego zabytki i ważne kulturowo miejsca ożywili mocą swojej wyobraźni. Co tu się kiedyś zdarzyło lub mogło się wydarzyć? Jakie przygody przeżywali mieszkający tu ludzie kilkaset lub kilkadziesiąt lat temu? Zapraszamy do wymyślenia opowiadań lub legend, które toczą się w naszym mieście i które przeniosą nas w czasie. Ważne, byście wykorzystali w swoich tekstach motywy historyczne, zabytki czy po prostu różne miejsca naszego miasta. Może to być również np. Cygański Las, rzeka Biała lub inny element lokalnej przyrody. Możecie też uczynić bohaterami swych opowieści postaci historyczne – tłumaczą organizatorzy.

Praca może opisywać prawdziwe historie i wspomnienia lub zawierać wątki fikcyjne, a nawet fantastyczne, jeśli uczestnicy zdecydują się na napisanie legendy lub opowiadania fantastycznego. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 10 sierpnia.

Konkurs jest częścią projektu BB dla dzieci w sieci dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

KB-beton
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments