Bielsko-Biała E-edukacja

„Piątka” w gronie najlepszych

Jak co roku o tej porze Fundacji Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki rankingu najlepszych liceów i techników w kraju. Najwyżej w tym zestawiono, spośród bielskich liceów, uplasowało się V LO. Zostało sklasyfikowane na 20. miejscu wśród uwzględnionych w rankingu tysiąca najlepszych szkół tego typu w Polsce. Jednocześnie był to najlepszy wynik w województwie śląskim.

W zestawieniu znalazły się też: LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego (64. miejsce w kraju i 4. w województwie), III LO im. Stefana Żeromskiego (72. miejsce w kraju i 5. w województwie), I LO im. Mikołaja Kopernika (116. miejsce w kraju i 13. w województwie), LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja (246. w kraju i 27. w województwie), LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości (279. miejsce w kraju i 32. w województwie) oraz Dwujęzyczne LO im. Władysława Kopalińskiego (304. miejsce w kraju i 35. w województwie). Wysoko uplasowało się w zestawieniu też Liceum Towarzystwa Ewangelicznego w Cieszynie (92. pozycja w kraju i 8. w województwie). Znalazły się w nim także: I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu (422. miejsce w kraju i 47. w województwie ) oraz II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie (436. pozycja w kraju i 49. w województwie)

Z koli w gronie techników najlepszym wynikiem może się poszczycić wśród bielskich szkół Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej. Znalazło się na 29. miejscu na 500 ujętych w zastawieniu najlepszych polskich średnich szkół technicznych. Jednocześnie ten wynik daje mu 3. miejsce w województwie śląskim. Z kolei Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych sklasyfikowano na 44. miejscu (6. w województwie), Technikum nr 11 w Zespole Szkół im. Juliana Tuwima na miejscu 62. (9. miejsce w województwie), Technikum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych na 257. miejscu (30. w województwie) a Technikum nr 2 Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka 447. miejsce w kraju (52. w województwie). W zestawieniu znalazły się jeszcze trzy inne technika z Podbeskidzia. Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, zostało sklasyfikowane na 133. miejscu w kraju (19. w województwie), Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu na 363. w kraju i 43. w województwie, a Technikum Mechaniczne nr 3 w Cieszynie na 399. w kraju i 48. w województwie.

Głównym kryterium branym pod uwagę przy tworzeniu rankingu były wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. Uwzględniono też sukcesy uczniów poszczególnych szkół w olimpiadach oraz – jeśli chodzi o technika – wyniki egzaminów zawodowych.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
8 miesięcy temu

Ok. Cieszę się. Chciałbym jednak, aby któryś z mądrych dziennikarzy wysilił się i sprawdził dalszą drogę życiową absolwentów tej wyróżnionej szkoły. Na pewno są dobrymi kujonami. Jak to sprawdza się w życiu? Co osiągnęli? To byłoby ciekawe.

Roman
Roman
8 miesięcy temu
Reply to  kamyk

Zam kilku po tej niby szkole kujonów stracone młode lata na luz i walka szczurów jako normalnymi pracownikami pod kierownikami dyrektorami prezesami na stanowiskach normalnych szkół nie szpanu ale dla rodziny nie normalnych ludzi.

???
???
8 miesięcy temu
Reply to  Roman

A mógłbyś to powiedzieć tak, żeby można było zrozumieć o czym mówisz?