Pięć medali cieszyńskiego Kyokushin

2 marca odbył się w Będzinie II Turniej Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży. Wystartowało 275 zawodników z 29 klubów z całej Polski. Był to pierwszy start zawodników Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin w tym sezonie.

Złoty medal zdobył Norbert Wałach w kategorii kadetów +40 kg. Srebrne wywalczyli: Zuzia Pasterny w kategorii juniorek +55 kg,
Paweł Wojacki w kategorii młodzików do 50 kg, Cezary Loska w kategorii kadetów do 30 kg. Brązowy medal w kategorii juniorów do 65 kg zdobył Igor Wojacki. Pozostałym zawodnikom cieszyńskiego klubu nie udało się przebić do strefy medalowej.

– Zdobyliśmy 5 medali, co dało nam 11. miejsce. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko kumite, to klub wywalczył bardzo dobrą 5. lokatę za Jastrzębiem, Bielskiem, Skarżyskiem i Wieliczką – mówi Bogdan Kubica prezes i trener Cieszyńskiego Klubu.
Sędziami z ramienia klubu byli: Darek Kubica i Andrzej Pasterny. Kierownikami ekipy Bogdan Kubica i Piotr Wojacki.