Wydarzenia Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Pięciu nowych chorych w powiecie oświęcimskim. Nowy chory także w powiecie suskim

W ostatnich dniach z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie napływają złe wiadomości. W powiatach suskim i oświęcimskim przybywa chorych, zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Dziś potwierdzono kolejne zachorowanie u mieszkańca powiatu suskiego. W tym powiecie od początku epidemii zakaziły się 42 osoby. Dzisiejszy przypadek jest 14 w gminie Stryszawa.

W ostatnich dniach szybko rośnie także liczna chorujących mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Dziś zdiagnozowano 5 nowych przypadków. W sumie wirusem z Chin zakaziło się do dziś 32 mieszkańców tego powiatu. Dwie pozostałe wykazywane w raportach to mieszkańcy gminy Tomice i Porąbka, którzy są przypisani do ogniska choroby jakie pojawiło się w oświęcimskim szpitalu.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1146 osób.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koko
Koko
6 miesięcy temu

Dalej chodźcie bez maseczek albo z opuszczonymi na brodę jest nakaz to powinno stosować się a policji coś mało na ulicach powinni dzielić mandatami i to równo kto nie przestrzega tego. Ja chronię innych a mnie tylko nieliczni. Albo chodzimy w maseczkach albo nie chodzimy wszyscy.

Szrotniak
Szrotniak
6 miesięcy temu
Reply to  Koko

Kogo nie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa? pkt. 2 osób, które pobrykają się z problemami z oddychaniem – nie ma konieczności okazania zaświadczenia, czy orzeczenia; -> czyli wszystkich. Oczywiście zgadzam się by w sklepie, windzie gdzie jest większy ścisk można zakładać maski. Ale nie na wolnym powietrzu. Spróbuj Koko przebiegnąć się w maseczce np. 500 m lub pocisnąć na rowerze 2km – zrozumiesz. A jak zrozumiesz to może być już dla Ciebie za późno (przypadki z Chin). Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek nie wnosi wiele (nierekomendowane przez WHO, a minister zmienia co chwilę zdanie na ten temat). Stałe noszenie maseczki… Czytaj więcej »

Sieciówka
Sieciówka
6 miesięcy temu

Czy będziecie podawać również dane dotyczące innych chorób tygodniowo? Osobiście chciałbym się dowiedzieć ile osób w tym czasie zachorowało na zawał serca, zator mózgu, nowotwory (z wyszczególnieniem jakie), kto ma grypę lub anginę, w których powiecie, gdzie są ogniska w poszczególnych gminach.. Interesuje mnie także ile osób zmarło dlatego, że nie miało właściwiej opieki zdrowotnej lub na czas nie wykonano różnego rodzaju badań. Ciekawym byłoby też ile osób zwariowało oraz ile osób popadło w choroby związane z nerwicami różnego rodzaju spowodowanych informacjami płynącymi z mediów oraz podsycaniu dystansowania i izolacji społecznej.

Barbara
Barbara
6 miesięcy temu

Skończcie w końcu straszyć tym korona wirusem tylko ludzi w depresję wpędzacie. Chciałabym poczytać o czymś optymistycznym

Madzia
Madzia
6 miesięcy temu
Reply to  Barbara

To nie czytaj jak uważasz że ciebie to nie dotyczy .