Wydarzenia Bielsko-Biała

Pieniądze się znalazły. Miasto dofinansuje letni wypoczynek dzieci i młodzieży

Fo.t Ilustracyjny pixabay

Bielski samorząd podobnie jak w latach poprzednich dofinansuje i w tym roku wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży, organizowany przez prywatne podmioty. To, że tak będzie, nie było do samego końca pewne.

Początkowo władze miasta nie chciały wydatkować w tym roku na ten cel pieniędzy z uwago na problemy finansowe z jakimi przyszło się zmierzyć samorządom i skupić się – jak tłumaczył nam rzecznik prasowy Bielskiego ratusza Tomasz Ficoń – wyłącznie na dofinansowaniu  wypoczynku dzieci organizowanego przez jednostki organizacyjne podległe gminie. Ostatecznie jednak prezydent podjął decyzję, że i w tym roku miasto wydatkuje na ten cel 400 tysięcy złotych (w ubiegłym było to 340 tysięcy) i przekaże je organizatorom letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Informacja o tym została przekazana opinii publicznej dość nieoczekiwanie podczas ostatniej (majowej) sesji Rady Miejskiej. Chodzi zarówno o wyjazdy wakacyjne jaki i półkolonie organizowane w mieście a także inne formy spędzania wolnego czasu przez młodych mieszkańców miasta. Jak poinformowano nas w Wydziale Spraw Społecznych bielskiego Ratusza wnioski o przyznanie dotacji są już przyjmowane. Zostaną ocenione a najlepsze propozycje – pieniądze przyznawane są w formie konkursu ofert – otrzymają wsparcie finansowe gminy. W ubiegłym roku z tej formy dofinansowania wakacyjnego wypoczynku skorzystało 710 młodych osób. Przy czym o pieniądze nie mogą starać się bezpośrednio rodzice, aby dofinansować w ten sposób wakacyjny wyjazd czy pobyt na półkolonii swojej pociechy. Mogą o nie występować wyłącznie organizacje pozarządowe  organizujące wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży. Ostatecznymi beneficjentami  tych środków i tak są młodzi bielszczanie. Co roku zainteresowanie miejską dotacją jest ogromne a o pieniądze stara się wiele organizacji w tym bielskie parafie oraz harcerze.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
a co
a co
1 rok temu

Głosujący radni za odrzuceniem finansowania in-vitro mogą sobie przypisać zasługę, że skorzystali rodzice dzieci i młodzieży w kierunku letniego wypoczynku.

Leszy
Leszy
1 rok temu
Reply to  a co

A to głosował ktoś przeciw? Pewnie stare sfrustrowane panny dodatkowo nauczycielki:))))