Porady i inspiracje

Pierwsza gitara dla nastolatka

Twoja nastoletnia pociecha chce nauczyć się gry na instrumencie? Doskonale! Bez wątpienia przyniesie to wiele różnych korzyści, bo taka aktywność rozwija pamięć, koordynację ruchową, koncentrację, kreatywność oraz… znacznie, znacznie więcej.

Bardzo szybko pojawia się jednak dylemat: jaki sprzęt w takiej sytuacji wybrać? Otóż najczęściej młodzi ludzie sięgają po gitarę. Jaki dokładnie powinien to być instrument? O czym warto pamiętać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Gitara dla nastolatka – jaką wybrać?

Nie brakuje opinii o tym, że pierwszym instrumentem nastolatka powinna być gitara. Szczególnie ta klasyczna albo akustyczna. Jednak tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby postawić na model elektryczny. Mówimy w końcu o muzycznych eksperymentach, które mają rozwijać młodego człowieka, budować w nim chęć do odkrywania nowych pasji, zachęcać do samodoskonalenia, a także otwierać go na różne możliwości.

Przeczytaj także: Pianino cyfrowe dla początkującego – sprawdź jak wybrać!

O czym pamiętać, wybierając pierwszą gitarę dla nastolatka?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj gitary wybierzesz dla swojego nastoletniego dziecka, naucz go odpowiednio o taki instrument dbać. Jest kilka dobrych nawyków, które przy tej okazji – już od samego początku obcowania z tego typu instrumentami muzycznymi – warto wprowadzić w życie.

Każdą rzecz należy regularnie czyścić – najlepiej miękką ściereczką. I to po każdym użyciu! Po wykonaniu tej czynności, warto umieścić gitarę w specjalnym futerale. Dzięki takim zabiegom, instrumentowi niestraszne będą kurz oraz wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Mało tego! W ten sposób łatwiej będzie poradzić sobie z wilgotnością, która – z uwagi na to, że gitara w dużym stopniu jest złożona z drewna – także ma tu istotne znaczenie. W dużym skrócie: najlepiej unikać dużych zmian temperatur i wilgotności, bo wszelkie ekstremalne warunki mogą oddziaływać – poza wspomnianym drewnem – także na przykład na struny.

Dobrą praktyką jest również… mycie rąk przed rozpoczęciem grania. To chroni instrument przed nawet niewielkimi zanieczyszczeniami – od potu, po tłuszcze.

Chcesz wynająć lub kupić swoją pierwszą gitarę? Sprawdź szczegóły na Vibe.pl

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments