Sport Żywiec

Pierwsza wygrana Mitechu Żywiec!

Dopiero w czwartej kolejce ekstraligi sezonu 2017/2017 futbolistkom Mitechu Żywiec udało się wygrać pierwszy mecz. Żywczanki pokonały AZS PWS Białą Podlaską 3:1 (2:1).

W poprzednich trzech kolejkach Mitech zremisował z Unifreeze Górzno 0:0 i przegrał ze Sportowa Czwórka Radom 1:2 i Medykiem Konin 0:7. W dzisiejszym (26 sierpnia) spotkaniu żywczanki mierzyły się z AZS PSW Białą Podlaską. Niestety już w 16 minucie ekipa z Białej Podlaski objęła prowadzenie. Mimo to Mitech nie złożył broni i dążył do wyrównania, co udało się w 30 minucie po trafieniu Patrycji Wiśniewskiej. 7 minut później prowadzenie dla żywczanek dała Karolina Zasada po strzale z rzutu karnego. Potem prawie do końca było nerwowo. Piłkarkom, działaczom i kibicom z Żywca kamień z serca spadł, gdy w 88 minucie Aleksandra łagowska podwyższyła na 3:1. Dzięki temu zwycięstwu po czterech kolejkach Mitech ma 4 punkty, co daje drużynie 9 miejsce w tabeli.

Skład Mitechu: Komosa – Zegan (od 60 min. Sobota), Rżany (od 60 min. Biegun), Zasada, Gruszka (od 70 min. Rosak), Gębka, Chrzanowska (od 75 min. Łagowska), Droździk, Matyja (od 46 min. Stopka), Wiśniewska i Wnuk.