Sport Oświęcim

Pierwsza wygrana na koncie Unii (wideo)

Klemen Pretnar otworzył wynik spotkania. Fot. Materiały klubowe Unii Oświęcim

Oświęcimscy hokeiści szybko przekonali się, że przedsezonowe mecze to zupełnie coś innego niż walka o ligowe punkty. Dziś co prawda odnieśli wygraną i to za trzy punkty, ale Energa Toruń zmusiła ich do solidnego wysiłku.

Do połowy drugiej tercji mecz układał się po myśli biało-niebieskich. W 9 min. Luka Kalan idealnie dograł krążek zza bramki do Klemena Pretnara. Słoweniec nie mógł zmarnować takiego podania. Osiem minut później podwyższył  Martin Przygodzki. Potem kibice oglądali zacięte, toczone w szybkim tempie spotkanie. W szeregach gospodarzy kilka razy z dobrej strony pokazał się Clarke Saunders, skutecznie powstrzymując rywali.

W 33 min. minucie na oświęcimskim lodowisku zapachniało wielkim hokejem. Miroslav Zaťko zagrał szybko i kombinacyjnie z Jakubem Šaurem. Ten tylko zamarkował strzał. Nie posłał gumy na bramkę, lecz do Dariusza Wanata, a ten udowodnił, że Unia potrafi szkolić. Huknął „z pierwszego krążka” i było 3:0.

Radość gospodarzy trwała zaledwie 40 sekund. A tuż po drugiej zmianie stron kontaktowego gola zdobył  Dmitrij Kozłow i przy ul. Chemików 4 zrobiło się nerwowo bo Stalowe Pierniki chciały iść za ciosem. Unici sami są sobie winni bo zmarnowali dwa okresy gry w przewadze, a potem kilka dogodnych sytuacji na zamknięcie meczu. W końcówce torunianie wycofali nawet bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie.

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)