Wydarzenia Cieszyn

Pierwsze zakażenia w cieszyńskich szkołach. Początek jesiennej fali koronawirusa?

Fot. Pixabay.com

Minął kolejny tydzień, w którym powiat cieszyński znajdował się w zielonej strefie sanitarnej. Oby sytuacja ta nie zmieniła się na gorsze, ponieważ na początku tego tygodnia, stwierdzono dwa przypadki zakażeń w szkołach na terenie powiatu cieszyńskiego.

Naszą uwagę we wtorkowym raporcie sanepidu zwróciła bardzo duża liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym. Naraz pojawiło się aż 947 osób. Sprawdziliśmy w czym rzecz i okazało się, że chodzi o uczniów, nauczycieli i pracowników oraz rodziny ich wszystkich, powiązanych z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie oraz z Zespołem Szkół w Kaczycach. W placówkach tych odnotowano po jednym przypadku zakażenia. Stąd decyzja cieszyńskiego sanepidu, żeby pod nadzorem znalazło się ponad 900 mieszkańców z powiatu cieszyńskiego, a kilka w kwarantannie.

Jak się dowiadujemy, zajęcia w cieszyńskiej szkole odbywają się bez większych zakłóceń. Nie ma na ten moment (środowe przedpołudnie, 16 września) wprowadzonej nauki zdalnej czy hybrydowej. W kaczyckiej podstawówce natomiast – jak dowiadujemy się w dyrekcji cieszyńskiego sanepidu jedna klasa ma zajęcia zdalne. W komunikacie na stronie internetowej poinformowano o odwołaniu zebrań rodziców zaplanowanych na 16 i 17 września.

Kolejne decyzje inspektorów sanitarnych, będą zależały od rozwoju sytuacji. Nie można bowiem wykluczyć, iż podobne przypadki zaczną pojawiać się również w innych szkołach na terenie powiatu cieszyńskiego.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Halina
Halina
11 dni temu

Ja już tej głupoty o zakażeniach nie mogę czytać. Pozamykajcie wszystko. Czy Ci uczniowie mieli robione testy
A jeżeli ktoś zakaszle to to jest Covid bo zakaszleć nie można i można też mieć gorączkę.

Aleks
Aleks
11 dni temu
Reply to  Halina

Droga Halyno dzieciaki nie muszą nawet kaszleć, u dzieci całkiem popularna jest wysypka 🙂