Sport Cieszyn

Pierwsze zawody narciarskie o Puchar Wisły. Na Kubalonce śniegu nie brakuje

wisla, trasy biegowe , kubalonka, biegi narciarskie, fot adam brzoza.

Już w najbliższą niedzielę, 28 lutego, na trasach biegowych Kubalonki, odbędzie się pierwszy, historyczny bieg „O Puchar Wisły”.

– Wisła od zawsze słynie z bogatych tradycji narciarskich, również tych biegowych. Zawodnicy trenujący w klubie WSS Wisła z powodzeniem rywalizują na co dzień z biegaczami z innych klubów, natomiast brakowało nam takiej naszej imprezy narciarskiej. A przecież trasy na Kubalonce potencjał mają olbrzymi, jest przestrzeń, aby ta dyscyplina w naszym mieście wciąż się rozwijała – tłumaczy Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

wisla, trasy biegowe , kubalonka, biegi narciarskie, fot adam brzoza.

Dzieci i młodzież, w zależności od wieku, rywalizować będą na dystansach 100 m, 800 m i 3000 m, natomiast dorośli mają do wyboru 6 km i 9 km (kobiety) oraz 6 km, 9 km lub 15 km (mężczyźni).

– Mimo dodatnich temperatur w ostatnich dniach, na Kubalonce wciąż śniegu jest całkiem sporo i zrobimy wszystko, by zawody przebiegały w jak najlepszych warunkach – tłumaczy Karina Czyż z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. – Szkoda, że w tym roku nie możemy zaprosić kibiców, aby dopingowali swoich znajomych czy członków rodziny. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja to będzie taki prolog, a z czasem będziemy mogli się spotykać na Kubalonce w coraz liczniejszym gronie – dodaje.

Zgłoszenia online możliwe są do końca dzisiejszego dnia, natomiast istnieje również możliwość zapisów w niedzielę bezpośrednio w biurze zawodów, w ramach wolnego limitu na listach startowych w poszczególnych kategoriach. Więcej szczegółów i regulamin zawodów znajdują się na stronie www.wisla.pl Organizatorem wydarzenia jest miasto Wisła przy wsparciu samorządu Województwa Śląskiego oraz sponsorów. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Pucharu Polski Amatorów.

wisla, trasy biegowe , kubalonka, biegi narciarskie, fot adam brzoza.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments