Bielsko-Biała Na sygnale

Pierwszy atak czadu

We wtorkowy wieczór w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Braci Gierymskich w Bielsku-Białej doszło do pierwszego zatrucia czadem w tym sezonie grzewczym.

Jak informuje Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka bielskiej straży pożarnej, strażacy otrzymali zgłoszenie o 19.30. W trackie przeprowadzonych pomiarów, stwierdzono podwyższone stężenie tlenku węgla w łazience. Dziewięcioletni chłopiec z objawami zatrucia tlenkiem węgla, który brał kąpiel został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Matka chłopca nie uskarżała się na żadne dolegliwości.

Przy tej okazji Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej wraz z Beskidzkim Cechem Kominiarzy przypomina, że sezon grzewczy szczególnie naraża na zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla (czad) powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw węglopochodnych – węgla, drewna, węgla drzewnego, gazu, oleju opałowego. Może być wytwarzany także przez lampy i piecyki, kotły na paliwa stałe i gaz, kominki, gazowe podgrzewacze wody. Czad to bezwonny i śmiertelnie trujący gaz.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o