Wydarzenia Bielsko-Biała

Pierwszy raz w Bielsku-Białej

To pierwsza taka produkcja. W bielsko-bialskiej scenerii, z początkującymi, a także doświadczonymi aktorami bardziej lub mniej związanych z miastem u podnóża góry. Widzieliście już nowy serial? Wczoraj miał swoją premierę.

W sieci pojawił się już pierwszy odcinek serialu “Pierwszy raz”. Goście wczorajszej premiery w kinie Helios mogli zobaczyć także dwa kolejne. Na uwagę zasługuje muzyka, która rozbrzmiała w sali kinowej, poprzedzając seans. Jeden z utworów skomponowała Darling Nikki, który brzmi tak:

Zagrała także grupa Esemes.

W obsadzie nowego serialu znajdziemy takie nazwiska jak: Jadwiga Grygierczyk, która brawurowo wcieliła się w postać babci jednej z bohaterek, Olga Łasak (Malwina Lazurowska), Błażej Olma (Lucjan Magrowicz). Twórcy serialu do udziału zaprosili także osobowości YouTuba. Karol Osentowski (Studio Accantus), Michał Sieńkowski (“Nieprzygotowani”) w rozmowie z nami przyznali, że są pod wrażeniem Bielska-Białej i cieszą się na myśl o kolejnym przyjeździe w Beskidy. W kolejnych odcinkach pojawi się Danny Ferreri.

Gościem wydarzenia był między innymi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

***

Głównymi wątkami serialu są relacje grupy młodych ludzi. Z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami. Spotykają ich pierwsze rozterki, wybory, fascynacje. Wszyscy bohaterowie mieszkają w Bielsku-Białej. Tu chodzą do szkół, tu dorastają. Plenery, kamienice, ulice miasta, ośrodki kultury, szkoły, kawiarnie to scenografia “Pierwszego razu”, którego partnerem głównym jest miasto Bielsko-Biała. Młodzi aktorzy (nastolatkowie i dzieci) to bielszczanie. W serialu grają aktorzy wybrani do ról przez castingi – Katarzyna Żbel (Melisa), Maksymilian Bednarczyk (Igor), Laura Skupień (Diana), Jakub Majdak (Karol), Filip Siatkowski (Dustin), Dawid Jurczak (Kuba), Aleksandra Huczek (Alicja), Linda Gut (Angelika), Julia Waliczek (Sandra), Igor Teodorowicz (Michał).

Twórcy formatu – Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (zdjęcia), Darling Nikki (montaż) to ekipa wcześniejszego hitu internetowego “Nieprzygotowani” – II sezon.  Czy bielsko-bialski serial czeka podobna kariera?

 

 

google_news
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nietądrogą
Nietądrogą
3 lat temu

“Pierwszy raz” i najlepiej ostatni , tylko najgorsze, że ten finansowane z moich podatków !!!!!!!

Realista
Realista
3 lat temu

Czy głupota bardzo boli ????

Aga
Aga
3 lat temu

Co to jest za gniot? Kto to sfinansował a przede wszystkim po co?!

Artur
Artur
3 lat temu

brawo ! świetny pomysł, realizacja, zaangażowanie i gra także młodych ludzi. Widać, że można jak się chce, przy niskim budżecie i z wieloma aktorami amatorami wymyślić i zrobić coś ciekawego, innowacyjnego. Ps. szkoda, że wiele osób hejtuje oglądając tylko 1 odcinek i nie biorąc pod uwagę wszystkich okoliczności.

Furaja
Furaja
3 lat temu
Reply to  Artur

ciemno wszędzie……………………

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Oglądałam pierwszy raz i ostatni haha
żenada , masakra