Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego

Fot. KPP Cieszyn

W całym województwie śląskim do 15 grudnia będzie obowiązywać najniższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Ma to wyłącznie związek z organizacją w Katowicach szczytu klimatycznego.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy „alfa” na terenie województwa śląskiego oraz Krakowa. Jak tłumaczą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, stopień „alfa” został wprowadzony w związku z 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP 24). Obowiązuje od 26 listopada do 15 grudnia.

Stopień „alfa” jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

– Mieszkańcy powinni zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń – informuje MSWiA.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 rok temu

Nie widać na ulicach Bielska-Białej wozów bojowych i wyrzutni rakietowych z tymi antyterrorystami…………to chyba jakaś ściema

Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

My natomiast podatnicy też mamy prawo wiedzieć jakie przewidujecie koszty w związku z ochroną szczytu w Katowicach ? Narzekacie a zapewne dobre będą wynagrodzenia z tego tytułu być może wpadną godziny nadliczbowe . Zapewne jedzonko też będzie wyśmienita być może golonka , szyneczka wiadomo musicie mieć siłę aby w przypadku zagrożenia starannie wykonać swoje procedury Zastanawiam się nad jednym prosicie mieszkańców, gości przyjezdnych o wzmożoną czujność najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie na umowę zlecenie dodatkowych osób o nieposzlakowanej opinii i po sprawie nie trzeba prosić błagać jak w/w . Trzeba tylko logicznie myśleć ze strony osób siedzących za biurkami w MSWIA… Czytaj więcej »

Jak
Jak
1 rok temu
Reply to  Jerzy. W

No to I D I O T O zacznij myśleć zanim coś na piszesz!!!

Igor
Igor
1 rok temu

W czasie Euro Tusek wprowadził II stopień a w mediach była cisza…