Wydarzenia Cieszyn

Piesek wrócił do domu. Policjanci w roli opiekunów

W miniony wtorek policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolowali teren ulicy Breńskiej w Górkach Małych i zauważyli błąkającego się pieska. Biegł wzdłuż jezdni bez opieki. Mundurowi widząc, że w pobliżu nie ma żadnej osoby, do której mógłby należeć czworonóg, zabrali go do radiowozu i rozpoczęli poszukiwania właściciela psa.

Mieszkańcy okolicznych domów niestety nie wiedzieli do kogo należy zguba. Piesek całkiem dobrze czuł się w policyjnym radiowozie. Mundurowi przewieźli go do Komisariatu Policji w Skoczowie. Tam jeden z policjantów postanowił poszukać informacji na temat właściciela w Internecie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na jednej ze stron mediów społecznościowych widniało ogłoszenie zatroskanej właścicielki, która podała numer kontaktowy, wskazując jednocześnie cechy charakterystyczne swojego pupila i dołączając zdjęcia. Mimi, bo tak ma na imię bohaterka tej historii, szczęśliwie wróciła do swojej właścicielki.

Policjanci apelują: Jeśli widzisz zwierzę, które potrzebuje pomocy, albo widzisz błąkającego się bezdomnego czworonoga, zadzwoń pod numer alarmowy 112.Nigdy nie próbuj na siłę łapać obcego psa. Jeśli nasze zachowanie go wystraszy, broniąc się, może nam zrobić krzywdę. Nie przepędzajmy też bezdomnych psów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
2 lat temu

Fajnie, lecz nie policjanci powinni być w roli opiekunów i poszukiwaczy właścicieli psów, jest jakaś władza terenowa, na którym to terenie znajdywane są zagubione psy.