Na sygnale Oświęcim

Pijana matka z dwuletnim dzieckiem późnym wieczorem w parku

Fot. KPP Oświęcim

Pijana matka siedziała w jednym z parków w Oświęcimiu na ławce. Obok niej w wózku był jej dwuletni synek. Szkopuł w tym, że była już prawie 21.00 i niezwykle chłodno.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, do tej bulwersującej sytuacji doszło w czwartek (1 grudnia) około 21.00 w parku obok ulicy Tysiąclecia.

– W tej okolicy przechodził akurat policjant z bielskiej komendy, który był po służbie. W pewnym momencie usłyszał płacz dziecka dochodzący z parku. Natychmiast skierował się w stronę miejsca, z którego dobiegał płac. Zauważył siedzącą na ławce kobietę z puszką piwa w ręce. Obok niej znajdował się wózek z płaczącym dzieckiem. Kiedy kobieta zauważyła, że zbliża się do niej mężczyzna natychmiast zabrała wózek i szybkim krokiem udała się w stronę bloków mieszkalnych. Policjant za pośrednictwem operatora numeru alarmowego 112 wezwał na miejsce oświęcimskich policjantów z którymi dokonał zatrzymania kobiety. Okazało się, że kobieta to 38-letnia obywatelka Ukrainy, pod której opieką znajdował się jej dwuletni syn. Dziecko kaszlało, nie miało rękawiczek, a także jednego bucika. Mundurowi okryli dziecko kocem termicznym i zabrali do radiowozu. Chłopczyk oraz jego matka trafili do oświęcimskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości 38-latki wykazało 1 promil. W torebce kobiety policjanci znaleźli kolejne dwie puszki piwa. Maluch otrzymał od policjantów pluszowego misia, a następnie po badaniach lekarskich trafił pod opiekę rodziny. Natomiast wobec jego matki zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego nad którym miała ona obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostały również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinny i Nieletnich – podkreśla Małgorzata Jurecka.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek Oczywisty
Józek Oczywisty
3 miesięcy temu

To kolejny dowód że zyjemy w reżimie policyjnym w którym wszystkiego można się spodziewać.Horrendalne grzywny,kryminały za dosłownie wszystko. Nagonki medialne na kierowców, mężczyzn , złe matki z lewackiego pktu widzenia.
Unia Europejska która robi wszystko aby nas doprowadzić do nędzy przy zgodzie na to naszych posłów do P E za srebrniki z Brukseli