Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Pijani kierowcy myślą, że policjanci przestali patrolować drogi? To plaga

Fot. Wojciech Ciomborowski

W ostatnich dniach bielska drogówka zatrzymuje wielu pijanych kierowców. Duża część z nich wsiada za kółko, choć upiła się niemal do nieprzytomności.

Policjanci ostrzegają, że wprawdzie zaangażowali się w walkę z koronawirusem, ale sumiennie wykonują swoją normalną pracę. I pijani kierowcy nie mogą bynajmniej liczyć na taryfę ulgową.

Poniżej najbardziej bulwersujące przypadki z dróg Bielska-Białej i powiatu bielskiego z ostatnich dni:

CZWARTEK, 12 MARCA
– 0,6 promila miał 19-letni kierowca volkswagena golfa, zatrzymany o 2.16 na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej.
– O 19.16 na ulicy Krakowskiej w Kozach w ręce policjantów wpadł pijany jak bela (2,5 promila) 56-letni kierowca.

SOBOTA, 14 MARCA
– O 14.26 na ulicy Jaworzańskiej w Bielsku-Białej 45-letni kierowca fiata fiorino wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Nie dziwota, skoro miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.
– Dwie godziny później na ulicy Leszczyńskiej w tym mieście złapano kolejnego schlanego kierowcę. 63-latek prowadzący renaulta captura „wydmuchał” aż 2,5 promila.

NIEDZIELA, 15 MARCA
– O 21.58 na ulicy Wyzwolenia w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali do kontroli 37-letniego kierowcę toyoty. Obywatel Holandii miał 1,3 promila alkoholu w organizmie.

PONIEDZIAŁEK, 16 MARCA
– Aż 2,5 promila miał 30-letni bielszczanin, przyłapany o 15.53 za kierownicą samochodu na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.
– O 21.00 na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej w ręce policjantów wpadł 23-letni miejscowy kierowca bmw, który w nosie ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

WTOREK, 17 MARCA
– O 1.40 na ulicy Zwierzynieckiej w Bielsku-Białej 54-letni miejscowy kierowca dacii uszkodził aż cztery zaparkowane samochody. Nie przez przypadek – miał 1,2 promila alkoholu. Co więcej, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
– O 3.50 na ulicy Salmopolskiej w Szczyrku zatrzymano 20-latkę prowadzącą volkswagena golfa, która „wydmuchała” 1,5 promila.
– O 7.43 na ulicy Starowiejskiej w Wilamowicach zakończyła się podróż motorowerem 48-latka, który jeździł pomimo cofniętych uprawnień i 0,3 promila „na liczniku”.
– O 15.07 na ulicy Lipnickiej w Bielsku-Białej przerwano jazdę wężykiem 49-letniemu kierowcy mercedesa. Miał 2,5 promila.
– 1,5 promila miał z kolei 31-letni kierowca volkswagena passata, zatrzymany o 18.15 na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej.

ŚRODA, 18 MARCA
– O 7.34 na ulicy Spokojnej w Dankowicach zatrzymano 51-letniego pijanego rowerzystę. Wlepiono mu mandat w wysokości 500 złotych.

3
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
3 Komentarzy
SebixDannyAndy Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sebix
Gość
Sebix

BMW jest, brak tylko audi

Danny
Gość
Danny

Dezynfekcja od wewnątrz;)

Andy
Gość
Andy

po prostu ludzie chleją na kwarantannie – i cała tajemnica