Na sygnale Oświęcim

Pijany znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Musiał opuścić dom

Fot. KPP Oświęcim

Mieszkaniec Zatora, pod tym jak znęcał się nad swoją żoną, otrzymał prokuratorski nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz policyjny dozór.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że 30-letni mieszkaniec Zatora zachowuje się agresywnie wobec 32-letniej żony.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali kobietę, które powiedziała, że jej mąż, który jest pod wpływem alkoholu, uciekł z domu. Mundurowi zatrzymali go kilkanaście minut później w pobliżu posesji. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy. Miał 2,8 promila alkoholu – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawą zajęli się policjanci z pionu kryminalnego z komisariatu w Zatorze. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili 30-latkowi zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad żoną, którego dopuszczał się od ośmiu miesięcy.

W Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Został poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach, w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Pokrzywdzoną objęto procedurą Niebieska Karta i dzięki temu uzyska ona pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy domowej. Z kolei sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego. Za przestępstwo znęcania grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Szkoda,że ten system działa w jedną stronę
Zostałem wyrzucony z domu,a kochanek wprowadził się na moje miejsce
Po trzech miesiącach sprawa się wyjaśniła i nawet przepraszam nie usłyszałem

Arek
Arek
6 miesięcy temu
Reply to  Piotr

System jest 0 1 a ty decydujesz kim jestes zerem czy jedynka.