Wydarzenia Bielsko-Biała

Piknik ekologiczny na Giełdzie w Wapienicy. Gotowanie i muzyka na żywo

Fot. Marcin Kałuski

Gotowanie na żywo, najlepsze ekologiczne produkty prosto od rolników i akompaniament kapeli góralskiej Jontki – wszystko to czeka na gości Giełdy w Wapienicy.

13 czerwca o 9.00 na Agro-Bazarze, mieszącym się na terenie Giełdy przy ulicy Wypoczynkowej 78 w Bielsku-Białej, rozpocznie się impreza pn. „Piknik ekologiczny – produkty od polskich rolników”.

– Specjalnie dla mieszkańców uczniowie szkół gastronomicznych z Bielska-Białej i Kielc pod czujnym okiem nauczycieli będą przygotowywać potrawy z produktów ekologicznych. Publiczność będzie mogła przyglądać się „gotowaniu na żywo”, podczas którego będą omawiane używane składniki. Będzie można zadawać pytania, dyskutować, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. I kupić produkty prosto od rolników – przybliżają organizatorzy z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. Imprezę współorganizuje prowadzący Giełdę Beskidzki Hurt Towarowy.

Do udziału w wydarzeniu został zaproszony Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej, który zaprezentuje laureatów XXVIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”, twórców ludowych oraz produkty regionalne. Nie zabraknie nawet góralskiej muzyki w wykonaniu kapeli Jontki.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments