Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Piknik Leśny

W najbliższy weekend, 6-7 lipca, Wisła zaprasza na Piknik Leśny. Jubileuszowa, bo 20. edycja tej imprezy, odbędzie się w amfiteatrze i pobliskim parku. Atrakcji nie zabraknie.

Impreza wystartuje o 15.00. W programie na początek pokaz ptaków drapieżnych i występ myśliwskiego zespołu śpiewaczego “Kwiczoły”. Następnie proponowane są: prelekcja na temat grzybów (16.00 – w trakcie prelekcji rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Tajemniczy świat grzybów leśnych”), pokaz psów myśliwskich (16.30), występ Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach (17.00), koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i występy laureatów Festiwalu Piosenki Młodzieżowej “Nasza Szansa” (18.00). O 20.00 koncertować będą Elektryczne Gitary, a pierwszy dzień pikniku zakończy zabawa na wiślańskiej binie w parku. Niedzielę, 7 lipca, od 14.00 wypełnią występy dziecięcych zespołów regionalnych „Mała Wisła”, „Mała Istebna” i „Goleszów”.

Dodatkowe sobotnio-niedzielne atrakcje w parku Kopczyńskiego: warsztaty dla dzieci, stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, zabawy i gry edukacyjne, potrawy z dziczyzny, prezentacja ciągników i sprzętu leśnego, rzeźbienie w drewnie pilarką spalinową. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny, ale ilość miejsc w amfiteatrze jest ograniczona.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o