Wydarzenia

Piknik rodzin zastępczych

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

9 czerwca to wyjątkowy dzień dla rodzin zastępczych z Bialska-Białej. To właśnie tego dnia, wszystkie spotkały się i w swobodnej, rekreacyjnej atmosferze mogły wymienić się doświadczeniami i świętować.

W niedzielę, na terenach rekreacyjnych spółki Rekord, w ramach kampanii na rzecz rodzicielstwa zastępczego, odbyła się impreza dla rodzin zastępczych i mieszkańców Bielska-Białej.

Wydarzenie jakim jest piknik rodzin zastępczych, poza ich integracją, służy także popularyzowaniu idei rodzicielstwa zastępczego. Jednocześnie święto to jest okazją do podziękowania rodzicom zastępczym za ich wielkie serce, poświęcenie i zaangażowanie w wychowywanie dzieci powierzonych ich opiece.

Podczas pikniku, dzieci mogły wziąć udział w różnych grach, zabawach, konkursach, warsztatach tematycznych. Były także dmuchane place zabaw, eurobungee, balony, namioty animacyjne, malowanie twarzy, robienie kolorowych warkoczyków i wiele innych atrakcji.

W wydarzeniu udział wziął m.in. zastępca prezydenta Bialska-Białej Przemysław Kamiński, który wręczył rodzicom zastępczym drobne upominki, podkreślając trud i wysiłek, jaki wkładają w wychowanie dzieci. – Nie każdy z nas ma tyle siły, aby podzielić się swoim domem, miłością i przyjąć do niego osoby, które potrzebują takiej pomocy. To wydarzenie jest dla was – myślę, że to jeden ze sposobów, w jaki możemy wam podziękować. Dziękuję też całemu zespołowi, który zajmuje się w mieście pieczą zastępczą, Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia za niezwykłą społeczną odpowiedzialność biznesu; to samo dotyczy Rekordu, na którego terenie dziś jesteśmy – mówił Przemysław Kamiński.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

 

google_news