Wydarzenia Bielsko-Biała

Piknik strażacki w Bielsku-Białej. Świętują 160-lecie istnienia | ZDJĘCIA

Dzisiaj w centrum Bielska-Białej odbywa się huczny piknik strażacki. Impreza zorganizowana została z okazji 160-lecia oficjalnej działalności strażaków na terenie miasta. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji – pokazy gaszenia pożarów, tory przeszkód czy występy orkiestr dętych. Wydarzenie trwa do godzin wieczornych.

Dzisiaj i jutro strażacy w Bielsku-Białej świętują jubileusz 160 lat swojego istnienia. Z tej okazji Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej zaprasza na wspólne świętowanie. W mieście odbywa się duży piknik strażacki z licznymi atrakcjami dla najmłodszych, pokazami ratowniczymi oraz przeglądem orkiestr dętych. Obchody odbywają się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej. W organizację pikniku włączyło się wiele okolicznych jednostek OSP i inne służby mundurowe.

Na placu Wojska Polskiego rozstawiono stoiska i scenę, organizowane są zawody sprawnościowe dla dzieci. Choć wiele dzieciaków, z powodu pogody woli jednak zabawę w fontannie. Przed budynkiem ratusza z kolei stoi strefa gastronomiczna i co godzinę organizowane są pokazy. Strażacy gasili np. palący się drewniany domek. W planie jest jeszcze m.in. specjalistyczny pokaz ratownictwa chemicznego. O godz. 19.00 na scenie na pl. Wojska Polskiego wystąpi zespół Pociąg Rock’n’Roll.

Jutro w południe odbędzie się msza w kościele pw. Opatrzności Bożej w Białej. Na placu Wojska Polskiego o godz. 13.30 zaplanowano uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka połączony z promocją książki wydanej z okazji 160-lecia istnienia straży pożarnej w Bielsku-Białej.

 

google_news