Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Piłka w grze (aktualizacja II)

Sporo kolejek mają już za sobą futboliści, toteż coraz częściej kibice analizują kto ma szanse na awans, typują kandydatów do degradacji. Póki co, przypomina to dzielenie skóry na niedźwiedziu, co w mateczniku siedzi, wszak za nami dopiero jedna trzecia ligowych rozgrywek.

Trzecioligowcy oświęcimskiej Soły od dwóch tygodni mają nowego szkoleniowca. Funkcję po Wojciechu Skrzypku przejął Łukasz Surma. Nowy trener ma za sobą bardzo bogatą karierę sportową. Wychowanek krakowskiej Wisły pięciokrotnie wystąpił w koszulce kadrowicza, a na krajowych boiskach dzierży nietypowy rekord: rozegrał łącznie 559 meczów, w tym co najmniej po 100 pojedynków ligowych w trzech różnych klubach (Legia Warszawa 123 meczów, Lechia Gdańsk 125, Ruch Chorzów 117). Grał również w ligach zagranicznych – w Izraelu i Austrii. Ma natomiast niewielkie doświadczenie trenerskie. Wiosną w 2018 r. był grającym szkoleniowcem Watry Białka Tatrzańska, a w lipcu został trenerem juniorów krakowskiej Wisły. 5 dni po nominacji Surma zrezygnował z pracy za sprawą… fanów Białej Gwiazdy. Zatrudnieniu Surmy stanowczo sprzeciwiło się bowiem… Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków… Odpowiedź na pytanie kto rzeczywiście rządzi w krakowskim klubie pozostawiamy  kibicom…

Dzisiaj oświęcimianie będą mieć okazję nie tylko podreperować punktowy dorobek, ale także odbić się od dna ligowej tabeli. Piłkarze daleszyckiego Spartakusa (9 punktów) skutecznością nie zachwycają (7 goli strzelili w 6 meczach na własnej murawie), a kilku zawodników z podstawowego składu zmaga się z kontuzjami. Szansy Solarze nie mogą zmarnować!

III liga, 20 października:

Soła Oświęcim – Spartakus Daleszyce 1:0

IV liga, 20 października:

KS Olkusz – Beskid Andrychów 2:1

Dalin Myślenice – Unia Oświęcim 1:2

21 października:

LKS Jawiszowice – Orzeł Ryczów 2:3

IV liga kobiet, 21 października:

Queens Witanowice – Burza Roczyny 0:2

Wisła Brzeźnica pauzuje.

V liga, 20 października:

Halniak Maków Podhalański – Tempo Białka 1:4

LKS Żarki – Niwa Nowa Wieś 1:1

Strażak Rajsko – Brzezina Osiek 3:2

Relaks Wysoka – Garbarz Zembrzyce 5:0

Arka Babice – Kalwarianka 1:0

21 października:

Nadwiślanin Gromiec – KS Chełmek 0:1

Victoria 1918 Jaworzno – Sosnowianka Stanisław 9:0

google_news