Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Autobus wypadł z drogi. Pasażerka w szpitalu – (zdjęcia i wideo)

Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, iż na ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach autobus wypadł z drogi na skarpę. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 46-letnią kobietę, ambulans pojechał na sygnałach.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Węglowej z ul. Górniczą. 35-letni mężczyzna, kierujący autobusem hybrydowym marki Solaris, jadąc ul. Górniczą w kierunku ul. Węglowej, z nieustalonych przyczyn przejechał skrzyżowanie na wprost, wjechał na chodnik, po czym autobus zawisnął na skarpie.
Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację zdarzenia drogowego, do pomiarów użyto tachimetru. Badanie stanu trzeźwości kierowcy autobusu wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji. Jak dowiedział się nasz portal, autobus był nowy.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, JRG1, JRG2, OSP Dziedzice, zespół ratownictwa medycznego i kilka patroli policji. W szpitalu okazało się, że kobieta doznała poważnego urazu głowy, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności prowadzi policja.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasażer
Pasażer
1 miesiąc temu

Nie mogę pojąc dlaczego w autobusach niema obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa a duża cześć nie ma ich na wyposażeniu ! W Europie zachodniej to nie do pomyślenia.