Bielsko-Biała Na sygnale

Wypadek na Andersa. Kierująca osobówką w ciężkim stanie zabrana do szpitala! (zdjęcia i wideo)

Około godz. 10.05 na skrzyżowaniu al. Gen. Andersa z ul. Michałowicza w Bielsku-Białej doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki. Wysłano wszystkie służby. Wskutek zdarzenia kierująca osobówką została zakleszczona. Nieprzytomną kobietę, w stanie krytycznym, odwieziono do szpitala.

Po dojeździe na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu poszkodowanej z wraku auta, użyto narzędzi hydraulicznych. Jak dowiedział się nasz portal, kierująca oplem astrą była nieprzytomna, bez funkcji życiowych. Dzięki wysiłkom zespołów ratownictwa medycznego, czynności życiowe 60-latki udało się przywrócić, w stanie krytycznym została odwieziona do szpitala.

Dalsze działania strażaków polegały na dokładnym sprawdzeniu wraku auta pod kątem innych osób poszkodowanych, na szczęście nikogo nie znaleziono. Do szpitala odwieziono także 62-letniego kierowcę ciężarówki, mężczyzna nie doznał obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że oba pojazdy poruszały się prawym pasem al. Gen. Andersa, w kierunku ul. Partyzantów. Kierująca oplem astrą zatrzymała pojazd w związku ze zmianą koloru światła na sygnalizatorze, natomiast kierujący samochodem ciężarowym marki scania, chcąc uniknąć zderzenia, odbił kierownicą w lewo. Ciężarówką zarzuciło, w wyniku czego przewróciła się na samochód osobowy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację wypadku drogowego, do pomiarów użyto tachimetru. Wyznaczono objazdy, między innymi łącznikami al. gen. Andersa z ul. Babiogórską. Około godz. 14.15 rozpoczęto stawianie ciężarówki na koła.

W akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej z JRG i KW PSP w Katowicach, zespoły ratownictwa medycznego, policja, Straż Miejska i pogotowie energetyczne. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Aktualizacja: 17 lipca 2020, godz. 10.56 – Kobieta poszkodowana w wypadku drogowym żyje, nadal jest nieprzytomna. Stan poszkodowanej jest ciężki.

Opublikowany przez Mirosława Jamrę Czwartek, 16 lipca 2020

Opublikowany przez Beskidzka24.pl Czwartek, 16 lipca 2020

 

 

 

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments