Na sygnale Wadowice Oświęcim

Piorun wyrządził ogromne straty

Fot. Facebook OSP w Zatorze

Trwa szacowanie strat po pożarze, który późnym popołudniem wybuchł w Graboszycach. W ogniu stanął budynek gospodarczy przy ul. Głównej.

Z wstępnych ustaleń wynika, że pożar był wynikiem uderzenia w budynek pioruna. Jest to bardzo prawdopodobne bo po południu przez powiaty oświęcimski i wadowicki przeszła burza. –  Spokojne piątkowe popołudnie dla naszych druhów przerwał dźwięk syreny oraz zgłoszenie, z którego wynikało, że w Graboszycach przy ul. Łącznej płonie dom. SKKP w Wadowicach natomiast przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Graboszycach przy ul. Głównej. Po dojeździe na miejsce ogniem objęty był budynek gospodarczy, konstrukcja dachu oraz słoma i siano znajdujące się wewnątrz – relacjonują strażacy z Zatora. Poza nimi w akcji brały udział dwa zastępy OSP w Podolszu i po jednym z OSP w Smolicach, Graboszycach i Piotrowicach, a także dwie jednostki zawodowe JRG w Wadowicach i trzy JRG w Oświęcimiu. – Pragniemy podziękować mieszkańcom, którzy pomagali w tej trudnej akcji gaśniczej poprzez podanie szklanki wody – wspominają.

Po wstępnym opanowaniu pożaru do wnętrza budynku weszła jedna tzw. rota, której zdaniem było ewakuowanie zwierząt. Udało się uratować około 20 sztuk zwierząt (trzody chlewnej oraz kurczaków). Spaleniu uległa więźba dachowa oraz część siana i słomy, które były składowane w budynku.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o