Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka

Piotr Beczała uhonorowany Nagrodą Mediów Publicznych

Gdy nie występuje na scenach całego świata, Piotr Beczała wraca w rodzinne strony, by naładować baterie. Fot. Profil facebookowy P. Beczały

Dzisiaj pochodzący z Czechowic-Dziedzic tenor Piotr Beczała został laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Muzyka”.

– Bardzo dziękuję Polskiemu Radiu za to wyróżnienie. Promowanie dorobku polskich kompozytorów za granicą to dla mnie zaszczyt. Pielęgnowanie polskiej kultury, szczególnie w tym trudnym czasie, to zadanie dla nas wszystkich – skomentował przed chwilą światowej sławy tenor.

Artystę doceniono za „nieustanną promocję polskiej kultury na najsłynniejszych scenach operowych świata, za wybitne umiejętności, naturalną muzykalność, przepiękny tenor liryczny i bohaterski oraz wszechstronny repertuar”. Śpiewak nie pojawił się na gali, ale nagrał podziękowania.

Piotr Beczała występuje na scenach operowych całego świata. Jest wielką postacią Metropolitan Opera. To właśnie z nowojorskiej sceny jego talent mogli przez lata śledzić Polacy za sprawą udostępnianych transmisji internetowych. Opery z jego udziałem pokazywane były w kinie „Świt” w jego rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach. Tenor nigdy nie zapomina o swoich korzeniach, o czym świadczy choćby to, że doprowadził do wystawienia w Theater an der Wien „Halki” Moniuszki w reżyserii Mariusza Trelińskiego, w której wystąpił w roli Jontka. W wolnych chwilach przyjeżdża do kraju, gdzie odpoczywa, chodzi po górach czy wybiera się na grzybobranie.

Wiosną premierę miała znakomicie przyjęta płyta śpiewaka zatytułowana „Vincerò!”.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments