Cieszyn Kultura i rozrywka

Piotr Cugowski ponownie w Cieszynie. Zaśpiewa piosenki z urodzinowej płyty “40”

Podobnie, jak chociażby Anna Wyszkoni, Piotr Cugowski również regularnie występuje w Teatrze im. Adama Mickiewicza. To jego drugi koncert, który odbywa się w ciągu dwóch ostatnich lat w naszym regionie. Po raz kolejny wystąpi w repertuarze ze swojej urodzinowej płyty “40”, którą wydał przy okazji swoich okrągłych urodzin.

Koncert wokalisty odbędzie się już w najbliższy piątek, 4 listopada o godz. 18:00.

Pierwszy singiel  z tej składanki – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które mówią o miłości, szacunku, gniewie i niezrozumieniu. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel – „Zostań ze mną” pojawił się w kwietniu.

fot. plakat koncertu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

–  Każda płyta jest swego rodzaju podsumowaniem pewnego etapu i tego, co wydarzyło się od wydania tej poprzedniej. “40” to album, który w moim mniemaniu jest taki, jak chciałem, bez oglądania się na cokolwiek. Płyta solowa jest wolną myślą muzyczną – mówił Piotr Cugowski w rozmowie z red. Mariolą Morcinkovą przy okazji swojego koncertu w Cieszynie w 2021 roku.

Cała płyta jest dla mnie szczególna. To rok pracy w studio, więc nie ma na płycie żadnego utworu, którego nie chciałem. (Śmiech.) To starannie wybrane formy muzyczne, bliskie mojemu sercu. Takie, które zawsze chciałem stworzyć i wydać – dodał.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments