Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Piotr na podium w Willingen

Piotr Żyła powrócił na podium Pucharu Świata w konkursie indywidualnym i wywalczył trzecie miejsce w zawodach w niemieckim Willingen.

Wiślanin skoczył dzisiaj 142 oraz 137,5 metra. Bezkonkurencyjny okazał się Japończyk, Ryoyu Kobayashi, który przypieczętował swoje zwycięstwo w turnieju Willingen Five. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant gospodarzy – Markus Eisenbichler.

Oprócz Żyły lokaty w czołowej dziesiątce konkursu wywalczyli Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Kubacki po skokach na odległość 143 oraz 139 metrów zajął piąte miejsce, natomiast Stoch uplasował się dwie lokaty za nim, skacząc 138,5 oraz 134,5 metra. Punkty zdobyli również: 16. Jakub Wolny (137 i 134,5 m) oraz 30. Maciej Kot (133,5 i 126 m). Natomiast poza “30” znalazł się Stefan Hula, który po skoku na odległość 127,5 metra zajął 34. miejsce.