Cieszyn Na sygnale

Piraci drogowi na szczególnym celowniku. Policyjna akcja trwa

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”, które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, dlatego funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Policjanci, w ramach działań, dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Nadzorem obejmują m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Szczególną rolę odgrywają policyjne zespoły “Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. – Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander kierowca od 30 lat
Aleksander kierowca od 30 lat
1 miesiąc temu

BRAWO dość idiotów na drodze powinno jeszcze non stop minimą 10 cywilnych wozów policyjnych na każdej zmianie i łapać idiotów tak samo w powiecie a kara min 5000 tyś a przy drugim nowy egzamin.

Kri_
Kri_
1 miesiąc temu

Piłeś? Nie pisz i nie jedź zatem.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu
Reply to  Kri_

Spadaj niby kierowco starego z demobilu zachodniego niby auta co ma dopuszczoną max 50 km/h przez mandaty po 5000 wyczyszczą takich niby kierowców.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Karać karać i jeszcze raz karać psycholi za kółkiem to co się teraz robi to HORROR piratów po 2 złapaniach w ciągu roku ponowny egzamin ,aby tych idiotów wyłapać to powinno być co najmniej 10-15 radiowozów po cywilu przez całą dobę.Byłem 2 lata w Niemczech przez miejscowości 2= 2 pasy jak jest 50 to tak się jedzie i mają bryki nie złomy od nich u nas.