Na sygnale Oświęcim

Pirat bez maseczki

Fot. KPP w Oświęcimiu

Dwa dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 20–letniego mieszkańca powiatu olkuskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu pomimo obowiązującego go zakazu kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Młody kierowca odpowie również  za nienoszenie maseczki ochronnej.

We wtorek wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Zator. Tuż przed 19.00 zmierzyli prędkość forda jadącego ulicą Wadowicką w Graboszycach. Miernik prędkości wskazał 92km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 20-latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe, lecz także dopuścił się przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania. Dodatkowo mężczyzna poniesie karę finansową za zlekceważenie obowiązku noszenia maseczki ochronnej Podczas interwencji oczekując na osobę, której miał zostać przekazany samochód, zdenerwowany mężczyzna zdjął maseczkę z twarzy i nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, aby ponownie ją założył.

Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Natomiast za zlekceważenie przepisu dotyczącego obowiązku noszenia maseczki ochronnej Inspekcja Sanitarna może nałożyć karę grzywny do 30 tysięcy złotych.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Alicja Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Alicja
Gość
Alicja

Dobrze,że zatrzymano pirata,niech poniesie zasłużoną karę.Ale na Boga,straszenie 30000 karą za zdjęcie maseczki to już przesada!!