Na sygnale Oświęcim

Pirat drogowy jechał pod wpływem narotyków

Fot. KPP Oświęcim

Na kilkutysięczny mandat oraz ponad 50 punktów karnych „zapracował” wczoraj (3 października) 38-letni kierowca opla w Oświęcimiu. Ale problemy będzie miał znacznie poważniejsze, z innego powodu.

Jak informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wczoraj przed 7.00 policjanci z oświęcimskiej grupy Speed patrolowali rejon ulicy Unii Europejskiej.

W pewnym momencie zauważyli kierowcę opla, który wyprzedzał inne samochody na podwójnej ciągłej jadąc przy tym z prędkością 91/km/h, na odcinku o ograniczeniu prędkości do 40km/h. Funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za pojazdem. Gdy auto zjechało na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą opla siedział 38-latek z Oświęcimia. W czasie kontroli wyszło, że prowadził pojazd bez okularów lub szkieł kontaktowych, wbrew adnotacji znajdującej się w prawie jazdy. Następnie przeprowadzono badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera. Urządzenie w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Ale za to pozytywny wynik dało badanie narkotestem, który w ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. 38-latek został zatrzymany, a do badań toksykologicznych pobrano jego krew. Kolejne przestępstwo wyszło na jaw przy przeszukaniu mieszkania mężczyzny, gdzie znaleziono trzy woreczki z amfetaminą – zaznacza Małgorzata Jurecka.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu środków odurzających mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i grzywna nawet do 60 tys. zł. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Odrębny wniosek o ukaranie kierowcy za popełnione wykroczenia, za które można było nałożyć na niego kilkutysięczny mandat oraz ponad 50 punktów, zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments